Fumigasyon Hizmetleri Hemen Arayın | Biocontrol İlaçlama
Fumigasyon

Fumigasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

     Fumigasyon ilaçlamanın en uç noktası olarak, farklı bir ilaçlama tekniğidir. Teknik oldukça etkili olmasına karşın, uygulanması da oldukça titizlik ister. Bu nedenle fumigasyon yapabilmek için sertifika gerekmektedir. Katı, sıvı ya da gaz halde bulunan haşere ilaçlarının, belli sıcaklık ve nem seviyesinde verilerek, ortamda bulunan tüm haşere, parazit ve zararlı canlıların boğularak öldürülmesini sağlama işlemdir. En önemli haşere kontrol yöntemlerinden bir olan bu işlem, fümigantlar sayesinde yapılır. Bu ilaçlar, gaz hale geçebilen, yüksek nüfus etme kabiliyeti bulunan, gıda maddelerinin kalitesini bozmayan, havalandırıldığında çabukça uçan özel ürünlerdir. Daha çok kapalı alanlar, büyük yerler, bahçeler, meyvelikler gibi farklı alanlarda bu yöntem etkin şekilde kullanılabilir. 

Fumigasyon Sertifikası Nedir?

     Fumigasyon uygulaması, farklılığı ve etkinlikleri nedeniyle her zaman dikkatli şekilde ve uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Alana uygulanacak fumigant seçimi, ölçüler ve uygulama yapılacak süre gibi belli hesaplamaların, netlik kazanması uzmanın görevidir. Bu yetkin kişiler, özel eğitimlerle uygulamanın nasıl yapıldığını en etkin şekilde öğrenerek, belli sınavlardan geçerler. Bu eğitimlerde başarılı olan kişiler bu ilaçlama türünü yapabilir. Kurumlar da aynı şekilde yetkililerince alınan sertifika ile bu ilaçlama türünün uygulanmasında yetkin olurlar. Genel olarak kapsamlı bir haşere kontrol şekli olan uygulama, her zaman en başarılı ve kesin sonuçları sağlar. Derinlemesine indirgenen bir uygulama olduğu için ağaç parazitleri, tahta termitleri gibi ciddi haşerelerle daha iyi baş edilmesini sağlayan bir yöntemdir.

Neden Fumigasyon Uygulaması Gereklidir?

     Fumigasyon güvenli bir şekilde yapılması gereken bir uygulamadır. Zehirlenme olasılığı yüksek olan bu uygulama, hastanelerde, ameliyathanelerde, tarihi binalarda ve bahçelerde tercih edilen, kesin ve özel bir tekniktir. Buna karşında, uygulama yoğun ilaçlardan oluştuğundan, uygulama yapacak kişinin başta olmak üzere, çevrede bulunanların da en ciddi şekilde önlem alması gerekir. Bu uygulama, ortamdaki tüm bakteri, virüs, haşere ve diğer zararlı canlıların saatler içinde yok olmasının en etkili yoludur. Ciddi bir dezenfeksiyon yöntemi olarak karşımıza çıkan bu kontrol sistemi, her zaman en ciddi sonuçların alınmasına yardımcılı olur. Alanda ilaçlama ile baş edemediğiniz durumlardan fumigasyon için yetkili bir kurumdan destek alabilirsiniz. 

 

 

Biocontrol Referanslar

ahsen
aktivitem
anteplioglu
bolvadin_yumurta
bybeyaz_doner
capanet
ekinen
eyup-sultan
final
georges
global
hatay sofrasi
istanbul -iskembe
konak
külsan1
realkom
sarıyer-borek
.