Ev İlaçlama

 

Ev İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Ev ilaçlama bazen gerekli olduğu için bazen ise, içimiz rahat etmesi için rutin olarak yapılan uygulamalardır. Kişiler kendi ilaçlamalarını yapabilecekleri gibi kapsamlı ilaçlama işlemlerinde, profesyonel destek almak isteyebilirler. Özel bir uygulama olan ev ilaçlama yöntemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar karşınıza çıkabilir. Öncelikli olarak kullanılacak ilaçların, zehir ihtivaları nedeniyle, canlılardan teması önlenmeli, gıda maddeleriyle kesinlikle temas ettirilmemelidir. Bu nedenle evler de yapılan böcek ilaçlama ve genel ilaçlamalarda, ilaçlama yetkilisinin belirteceği süre boyunca, ev kapalı kalmalı ve içinde bulunmamalıdır. Bu süre ortalama olarak 3 ile 12 saat arasında değişmektedir. Kullanılan ürüne göre süreç farklılık gösterir. İlk eve girildiğinde, camlar ve kapılar açılarak, 1 saat kadar havalanması sağlanmalıdır.

Sorunsuz Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev ilaçlama süreci, detaylı bir planlama ile yapılır. Ortam gıda maddeleri, evcil hayvanlar ve insanlardan arındırıldıktan sonra, cam ve kapılar kapatılarak, maske ile uygulanır. Ortamda kalması gereken ilaçlar, bu şekilde dışarı çıkmadan, tamamen ortama nüfus edecektir. Uzman bir ekip her zaman ev ilaçlama işlemlerinde yüksek faktör koruyucu maskeler kullanmak zorundadır. Zehrin, ortamda yayılımı yüksek olduğundan, kendini korumak zorundadır. Bu şekilde tam donanımlı bir ekip tarafından tüm ev, detaylı şekilde planlanan alanlarda yoğunlaşarak ilaçlama işlemi gerçekleştirilir. Benzersiz bir şekilde yapılan bu işlemler sonucunda, evde bulunan haşereler tamamen öldürülür ve uzun süreli bir koruma sağlanmış olur. Ancak bireysel ilaçlama yaptığınızda, binanın ortak alanlarından ya da komşu evlerden yeniden haşerelerin gelmesi uzun sürmeyecektir.

Ev İlaçlamanın Avantajları Nelerdir?

Ev ilaçlama uzmanlarından destek alarak, belirli aralıklarla evinizi ilaçlatmanız size birçok avantaj sağlayacaktır. Öncelikle sizin görmediğiniz, siz ortalıkta olmadığınız zamanlarda birçok haşere evinizi kullanabilir. Bu durum özellikle nemli bölgelerde, sıcak iklimlerde daha sık görünen bir durumdur. Bu nedenle evin görünmeyen misafirlerine karşı önlem almanız, her zaman olumlu sonuçları elde etmeniz anlamına gelecektir. Ayrıca pire ilaçlama gibi konusunda da kesinlikle uzman ekiplerden destek alınmalı, ortalığı dağılmadan, oldukları alanlarda bu haşereler yok edilmelidir. Hayvanlara asalak olan bu canlılar, insanlara pek gelmese de, özellikle hayvanlarınız için ciddi sıkıntılar yaratabilir, onları hata edebilirler. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz, gördüğünüz ya da görmediğiniz her türlü canlıyı, uygun şekilde yapılan haşere ilaçlama teknikleriyle anında yok edebilirsiniz.

Biocontrol Referanslar

ahsen
aktivitem
anteplioglu
bolvadin_yumurta
bybeyaz_doner
capanet
ekinen
eyup-sultan
final
georges
global
hatay sofrasi
istanbul -iskembe
konak
külsan1
realkom
sarıyer-borek
.