İstanbul Böcek İlaçlama 7/24 Hemen Arayın | Biocontrol İlaçlama
İlaçlama Hizmetleri

İlaçlama Nasıl Yapılır?

Davetsiz misafirler, arkadaşlarımız ya da ailemiz olduğu sürece pek bir rahatsızlık vermez. Ancak evimizde istemediğimiz canlılar, evimize bizden habersiz girebilir ve eşyalarımıza zarar verebilirler. Bunların engellenebilmesi için evlere ya da bahçelere bir ilaçlama yapılması gerekebilir.

İlaçlama,açık ve kapalı tüm alanlarda (okul, işyeri, gıda üretim yeri, ev, bahçe, hastane,vb.) sağlığı ve ürün kalitesini tehdit edip hastalık yapan tüm haşere ve kemirgenlere karşı çeşitli kimyasal, fiziksel ya da biyolojik yollarla uygulanan mücadeledir. Çevremizde yer alan haşere vede kemirgenler bizler açısından risk oluşturan sayısız hastalığın taşıyıcıları olmaları ile birlikte, üzerilerinde taşımış oldukları bu hastalıkları çok çeşitli yöntemler ile insanlara bulaştırırlar. Tarihimizde toplu olarak meydana gelen insan ölümlerinin birinci derece sebeplerinin haşereler ve de kemirgenler olduğu asla unutulmamalıdır. Günümüz teknolojisinde meydana gelen gelişimler ile doğru orantılı olarak haşereler ve de kemirgenlerin vermiş oldukları zararlara karşı uygulanan mücadele yöntemleri de şartlar doğrultusunda farklılık göstermeye başlamıştır. Doğal olarak tüm bu değişimler kaçınılmaz olmuş ilaçlama uygulamalarını günümüzde çok büyük bir sektör haline getirmiştir. Haşereler ve de kemirgen sorunlarına karşı düzenli olarak ilaçlama yapılması bu zararlıların üremelerini durdurmak ve de steril bir yapıya sahip yaşam olanaklarına sahip olabilmek açısından vazgeçilmez bir yere sahiptir. Özellikle gıda sektörleri gibi üretim yapılan alanlar haşerelerin en yoğun gözlemlendiği alanlar olup bu ve benzeri sektörlerin uygun hijyen koşullarını sağlayabilmeleri için periyodik olarak ilaçlanması ve kontrol altında tutulması gerekmektedir.

 

İlaçlama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hangi Böcekler İçin Hangi İlaçlama Türü Uygulanır?

İlaçlama Yöntemleri

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama, likit haldeki ilacı püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama ile haşerelerin yoğun olduğu yerlerde yapılan işlemler, sorundan kurtulmanıza daha hızlı bir çözüm sağlayabilir. İlaçlama işlemi uygulandıktan sonra bir süre evinizi kapatmalı ve ilacın etkisinin bir süre devam etmesi sağlamalısınız. Fakat sıvı şekilde evinize dağılan bu ilacın kokusu gibi içeriği de sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle evinizi kapatmadan önce sizin de evden çıkmanız gerekmektedir. Yine aynı sebepten ötürü de ilaçlama yapan kişinin koruyucu bir maske takması gerekmektedir.

İlaçlama işlemi yapıldıktan sonra birkaç saat evinizi havalandırarak ve sonrasında temizlik yaparak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlamada olduğu gibi likit olarak hazırlanmakta, buharlama ya da sisleme yöntemiyle kullanılmaktadır. Fakat kokulu ilaçlamada olduğu gibi insanları rahatsız edecek ya da sağlığını etkileyecek maddeler barındırmamaktadır. Böyle bir durum olduğu için zor ölen pire, tahta kurdu ve tahtakurusu için kullanılamamaktadır.

Kokusuz ilaçlama yapılırken evinizi terk etmeniz gerekmez. Daha etkili olmasını isterseniz camları ve kapıları kapatıp bir saat kadar evden uzaklaşabilirsiniz. Kokusuz ilaçlama insan sağlığını etkilemeyen maddelerce hazırlanmıştır. Yine de dokunduğunuz yerlerde ve gıdalarınıza temas etmemesini sağlamalısınız.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama yönteminde evinizdeki haşerelerin yuvalarına yakın yerlere yoğunlukla uygulanan ilaç ile böceklerin bu ilacı yemeleri sağlanır. İlacı yiyen böcek yuvasına gider ve burada ölür. Yuvadaki diğer böcekler de ölü olan ile temasa geçtiklerinde onlar da ölür. Bu olay bir döngü halinde devam eder.

Jel ilaçlama evcil hayvanlar için zararlı değildir. Fakat evcil hayvanınızın dışarıda ölen böceklerle temas etmemesi için dikkatli olmalısınız. Kokusu olan bir ilaç değildir. Kapı ve pencerelerinizi kapatmanız gerekmez. Evden gitmenize de gerek yoktur. İlaçlama öncesinde ve sonrasında temizlik yapmanıza gerek yoktur. İnsan ve çevre için bir zararı yoktur.

Böcek İlaçlama

Evinizdeki böceklerden kurtulmak için hangi yöntemin kullanılması gerektiği oldukça önemli bir seçimdir. Tüm ilaçlama yöntemleri ile böcek ilaçlaması yapılması gayet kolaydır. Evinizdeki böcek yoğunluğuna göre istediğiniz yöntemi seçip ilaçlama yaptırabilirsiniz. İlaçlama yapan kişilerin uzman olmasına dikkat etmeniz gerekir. İnsan sağlığına zararı dokunabilecek içeriklere sahip olan maddeler ile ilaçlama yapılmamalıdır.

Detaylı bilgi almak için Böcek İlaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Haşere İlaçlama

Her ne kadar çok fark edilmese de bu minik yaratıklar insan sağlığına aşırı zararlıdır. Parklarda ya da bahçelerde üzerinize yapışıp daha sonra evinizde veya yatağınızda yuva yapan bu minik canlılardan kurtulmanız da zor değil. Uzman ilaçlama şirketleriyle irtibata geçerek haşere ilaçlama hakkında daha fazla bilgi alabilir ve haşere ilaçlama için randevu alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Haşere İlaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pire İlaçlama

Dışarıdan, bahçenizden, sokak hayvanlarından ya da evcil hayvanınızdan bulaşabilecek pireler, oldukça rahatsız edici ve sağlığı tehdit edicidir. Kokusuz ilaçlama yöntemi pire sorunu için kesin bir çözüm sağlamamaktadır. Öncelikle evcil hayvanınızda var ise veterinerin önerdiği bir pire ilacı kullanmalı ve evinizi yoğun bir şekilde ilaçlamalısınız. Pire ilaçlama için en uygun yöntem kokulu ilaçlama olacaktır. Kokulu ilaçlamanın nasıl yapıldığıyla ilgili bilgileri daha önce anlatmıştık.

Detaylı bilgi almak için Pire İlaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fare İlaçlama

Fare sorunu ile baş etmek oldukça zordur. Her ne kadar fare kapanı yöntemi deneseniz de kurtulmanız mümkün olmayabilir. Fareler hem eviniz hem de sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturduğu için derhal bir işlem yapılması gerekmektedir. Farelerden hemen kurtulmanız için tecrübeli ve uzman bir ilaçlama şirketi ile anlaşmanız gerekir.

Detaylı bilgi almak için Fare İlaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ev İlaçlama ve İş Yeri İlaçlama

Yukarıda bahsettiğimiz üç yöntem ile ev ve iş yerleriniz ilaçlanabilir. Bu tamamen ilaçlanmak istenen yerin sorununa bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Eğer büyük bir sorun yoksa sizin için kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlamayı öneririz. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama yöntemi olan kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama ile halihazırda çalışırken ya da evinizde otururken ilaçlama işlemi yapılabilir. İşleriniz aksamadan eviniz ya da iş yeriniz sizin için daha güvenli ve sağlıklı bir ortam olabilir.

Detaylı bilgi almak için ev ilaçlama ve iş yeri ilaçlama sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Biocontrol Referanslar

ahsen
aktivitem
anteplioglu
bolvadin_yumurta
bybeyaz_doner
capanet
ekinen
eyup-sultan
final
georges
global
hatay sofrasi
istanbul -iskembe
konak
külsan1
realkom
sarıyer-borek
.