Pire İlaçlama'da Son Nokta %100 Memnuniyet | Biocontrol İlaçlama
Pire İlaçlama

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır?


     Pire ilaçlama süreci, oldukça itina gerektiren öze bir işlemdir. Genelde mekruh alanlarda, kullanılmayan evlerde, iş yerlerinde ve hayvanların barındığı alanlarda, bu haşereler sıkça görülebilir. Standart bir böcek ilaçlama işleminden farklı bir şekilde olan bu işlem, dağılım olmadan, doğru ilaçlarla yapılmalıdır. Pireler yapıları gereği, zıplayarak hızlı bir sürede, etrafa dağılabilirler. Genelde üreme alanlarında olan pireler, çok fazla aksiyon uygulanmadan, hızlı ve doğru bir teknikle ilaçlama yapılarak, diskalifiye edilebilirler. Ölüm süreleri, ortamın havasız kalması gerektiği için bilgili kişilerce işlem yapılması önemlidir. Bir ya da birkaç tane olmayan, genelde yüzlerce pireden oluşan koloniler, bu anlamda tek yönden, kuvvetli bir spreyleme yapılar temizlenebilir.

Pire İlaçlama Yapan Firmalar Var Mı?


     Pire ilaçlama genel olarak ilaçlama firmalarının yaptığı bir iştir. Haşere gurubuna girseler de, yapısal farklılıklarından dolayı, oldukça özenli şekilde ilaçlama yapılması gereken guruptadırlar. Uzman bir ekibin, kısa sürede halledebileceği bu olay, acemi bir ilaçlama personeli tarafından ciddi sıkıntılara neden olabilir. Benzer şekilde fare ilaçlama süreci de yönetiminin iyi yapılması gereken bir konudur. Fareler de haşere gurubunun en cüsseli, kendi aralarında ayrılan, etkin canlılarıdır ve doğru müdahale edilmediği taktirde, sonuç alınamayacaktır. Bu anlamda pire ilaçlama yapan firmalar içinden detaylı ve doğru seçim yapılması önemli bir konudur. Aktif şekilde sorunsuz, netice odaklı bir işleyiş karşımıza çıkacaktır.


Ev İlaçlaması Neden Yapılmalı?

     Pire ilaçlama planlaması yapılırken, dikkatli olunmalı, aktif ve hızlı bir şekilde hareket edilmelidir. Ortamdaki insanlar ve canlılar dış alanlara çıkartılarak, ortamın hava alması da engellenmelidir. Çevrede başka canlı ve gıda maddesinin olmaması da önemlidir. Genel olarak tüm ev ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi maskesiz kesinlikle işlem yapılmamalı, gerekli durumlarda koruyucu elbiseler giyilmelidir. Alanın haşere ilaçlama işlemi yapılırken, oksijen girişi mümkün oldukça azaltılmalıdır. Bu şekilde ilaç, ortamın her alanına nüfus ederek, kalıcı şekilde çözüm alınmasını sağlayacaktır. Yine belirtilen süre boyunca, ortamda canlı ve insan bulunmamasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde başka canlıların zarar görmesi önlenir. Yaşam alanlarında yapılan ilaçlamalardan sonra, cam ve kapılar açılarak, ortamın havalandırılması sağlanmalıdır. Özen gerektiren pire ilaçlama uygulamaları için mutlaka uzman bir ekipten destek alınmalıdır. Ev ilaçlama ile ilgili ev ilaçlaması ile ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Biocontrol Referanslar

ahsen
aktivitem
anteplioglu
bolvadin_yumurta
bybeyaz_doner
capanet
ekinen
eyup-sultan
final
georges
global
hatay sofrasi
istanbul -iskembe
konak
külsan1
realkom
sarıyer-borek
.